کسب درآمد و فروشگاه اینترنتی الگوریتم های گوگل
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
درآمد عالی با فروش فایل
ایجاد اپلیکیشن اندروید
تبلیغات بنری و متنی
loading...
YourAds Here YourAds Here

سئو وبسایت رایگان

بازدید : 17
دوشنبه 4 مهر 1401 زمان : 10:17

مستر سئو الگوریتم های گوگل دائما در حال تغییر هستند. بنابراین، اگر می خواهید در بین وب سایت های اینترنتی رتبه بالاتری کسب کنید، با چالش روبرو خواهید شد. در ادامه می خواهیم روش های مورد نظر برای جایگاه بهتر در گوگل را توضیح دهیم.
چه اطلاعاتی در مورد فاکتورهای رتبه بندی الگوریتم گوگل داریم؟
ما می دانیم که اطلاعات محدودی در مورد الگوریتم های گوگل وجود دارد زیرا گوگل فاکتورهای اصلی رتبه بندی خود را فاش نمی کند. به عبارت دیگر، هیچ کس دقیقا نمی داند که برای به دست آوردن رتبه اول جستجو چه کاری انجام دهد. در ادامه این مقاله از سایت سئوستاد عواملی را که می شناسیم مرور می کنیم:
✅ سرعت وب سایت: اگر سرعت بارگذاری وب سایت شما پایین باشد، قطعاً بر رتبه وب سایت شما تأثیر می گذارد. زیرا وب سایت های کند، نظرات خوبی از کاربران دریافت نمی کنند.
ارتباط: باید از کلمات کلیدی استفاده کنید و محتوای مرتبط تولید کنید. علاوه بر این، نباید وب سایت خود را با کلمات کلیدی پر کنید.
✅ طراحی وب سایت: وب سایت شما باید کاربر پسند و آسان برای استفاده باشد.
کیفیت لینک: اگر می خواهید در گوگل رتبه بالایی کسب کنید، باید لینک هایی را با محتوای آموزنده و مرتبط به وب سایت خود ارسال کنید. اگر از لینک های نامربوط استفاده کنید، ممکن است آسیب ببینید.
سازگاری با تلفن های همراه: گوگل از نسخه موبایل وب سایت شما برای رتبه بندی و نمایه سازی استفاده می کند، به این معنی که سازگاری با تلفن های همراه یا به اصطلاح موبایل دوستی وب سایت یکی از تأثیرگذارترین عوامل رتبه بندی است.
وضعیت HTTPS: به طور کلی، گوگل وب سایت های امن را ترجیح می دهد زیرا قابل اعتمادتر هستند. HTTPS بسیار امن تر از HTTP است، بنابراین داشتن گواهینامه SSL می تواند به رتبه بندی شما کمک کند.
تعامل کاربر: در نهایت باید گفت که گوگل وب سایت هایی را که هر کاربر فقط یک بار از آن بازدید می کند را نمی پذیرد. زیرا ممکن است کیفیت این وب سایت های اینترنتی پایین باشد.
به روز رسانی های مهم برای الگوریتم گوگل
برای اینکه درک بهتری از نحوه اجرای تغییرات الگوریتم گوگل به شما بدهیم، می‌خواهیم به برخی به‌روزرسانی‌های تاریخی و اصلی نگاهی بیندازیم و سپس تأثیر آنها را بر رتبه‌بندی وب‌سایت آنلاین بیان کنیم.
پاندا گوگل
موتور جستجوی گوگل الگوریتم های زیادی برای رتبه بندی سایت ها دارد که دائما به روز می شوند، اما الگوریتم پاندا در سال 2011 به طور خاص برای جلوگیری از تبلیغ سایت هایی با محتوای بد طراحی شد. با ارائه محتوای مفید و مفید، نه تنها از جریمه های گوگل پاندا جلوگیری می کنید، بلکه سایت شما به دلیل محتوای کاربرپسند، رتبه بالایی نیز کسب خواهد کرد.
مهمترین وظیفه الگوریتم پاندا جلب رضایت کاربران با ارائه محتوای باکیفیت است. پس از معرفی الگوریتم پاندا، گوگل اعلام کرد که اگرچه تا زمان معرفی این الگوریتم به روز رسانی های کوتاهی انجام داده است، اما تصمیم گرفته است تا رتبه سایت هایی با محتوای بی کیفیت و غیر مفید برای کاربران استفاده کننده از این الگوریتم را کاهش دهد. و در عوض جایگاه وب سایت هایی را که محتوای منحصر به فرد، جامع و کاملی را برای کاربران ایجاد می کنند، ارتقا دهید. یعنی هدف و وظیفه اصلی الگوریتم پاندا حذف وب سایت هایی است که با استفاده از روش های غیر اصولی سعی در کسب رتبه بالا در گوگل دارند و با ارائه وب سایت های ارزشمند به کاربران رضایت آنها را افزایش می دهند.
برای بقای خود پس از راه اندازی Google Panda، مدیران سایت و مدیران سایت مجبور به نوشتن محتوای آموزنده و با کیفیت بودند. همچنین آنها مجبور شدند مقالات ضعیف خود را ویرایش کنند و از کلمات کلیدی به درستی استفاده کنند.
پنگوئن گوگل
الگوریتم پنگوئن در سال 2012 معرفی شد و به طور مستقیم برای مبارزه با ترفندهای سئو کلاه سیاه (لینک های اسپم) به بازار عرضه شد. البته این به روز رسانی همچنین سعی داشت با استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی مقابله کند. هدف از این به‌روزرسانی حذف ارتباط بین بازدیدهای لینک بالا و رتبه‌بندی و سپس حرکت به سمت محتوای باکیفیت است که فقط با پیوندهای ارزشمند همراه باشد. با وجود الگوریتم پنگوئن گوگل، لینک های اسپم و تکرار کلمات کلیدی تاثیری بر سئو سایت ندارند و حتی ممکن است سایت بابت این الگوریتم جریمه شود.
یکی از وظایف اصلی گوگل پنگوئن مقابله با سایت هایی است که با استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه و ایجاد لینک های اسپم در رتبه بالایی در گوگل قرار دارند. بنابراین گوگل از طریق این الگوریتم می تواند استفاده و اثربخشی سئو کلاه سیاه را در سایت کاهش دهد و بر این روش کنترل داشته باشد. با درک بهتر فرآیند لینک سازی، الگوریتم پنگوئن می تواند سایت های دارای لینک های طبیعی و قانونی را از سایت های دارای لینک های اسپم شناسایی کرده و آنها را به درستی در نتایج جستجو رتبه بندی کند. در ابتدای فعالیت الگوریتم گوگل پنگوئن توجه خاصی به لینک های خروجی سایت نمی شد و توجه اصلی بر روی لینک های ورودی وبسایت بود. اما با گذشت زمان و از طریق به روز رسانی های متعدد، لینک های داخلی و لینک های خروجی نیز مشمول این الگوریتم می شوند.
مرغ مگس خوار گوگل
الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل در سال 2013 برای پر کردن شکاف بین کلمات کلیدی مورد استفاده مردم و نوع محتوایی که می خواهند جستجو کنند معرفی شد. به عبارت دیگر، این آپدیت سعی داشت تا تجربه انسانی تری را از موتور جستجو به کاربران بدهد. در واقع، این به روز رسانی تلاش کرد تا محتوای مفید و مرتبط را به صفحه اول گوگل منتقل کند.
برخلاف الگوریتم های پاندا و پنگوئن، الگوریتم مرغ مگس خوار یک ابزار به روز رسانی مبتنی بر جریمه نیست. در واقع هدف از این الگوریتم تغییر نحوه پاسخگویی گوگل به درخواست های کاربران است نه حذف صفحات با محتوای بی کیفیت از نتایج موتور جستجوی گوگل.
با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار، به جای تمرکز بر کلمات موجود در پرس و جو و درخواست کاربر، معنای واقعی کلمه یا عبارت جستجو شده درک می شود. بنابراین می توانید با خیال راحت از مترادف ها و کلمات طولانی در محتوای صفحات وب استفاده کنید. به عبارت دیگر، با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار، هوش مصنوعی گوگل به حدی ارتقا یافته است که وقتی عبارت نامفهومی را جستجو می کنید، می تواند بپرسد که آیا منظورتان ... بله؟، نتایجی را با لینک های معنایی مهم به شما نشان می دهد. با عبارت جستجوی شما
الگوریتم مرغ مگس خوار همچنین می تواند اشتباهات املایی را تشخیص دهد و حتی عبارات جستجو شده را ارزیابی کند و صفحات مرتبط واقعی را با استفاده از جستجوی معنایی به شما نشان دهد.
در پاسخ به این به‌روزرسانی، مدیران سایت شروع به استفاده از کلمات کلیدی متنوع‌تر و عبارات مرتبط با جستجو کردند تا شانس خود را برای برآورده کردن نیازها و رتبه‌بندی کاربران افزایش دهند.
جمع بندی
الگوریتم گوگل به طور مکرر تغییر می کند و می تواند مستقیماً بر استراتژی سئوی شما تأثیر بگذارد. همانطور که گوگل تغییرات عمده زیر را اعلام کرده است. حتما این مقاله را بخوانید تا بدانید چگونه می تواند بر رتبه سایت شما تاثیر بگذارد.
در نهایت سعی کنید از جریمه های الگوریتمی گوگل اجتناب کنید و بر محتوای غنی و ارزشمند برای کاربران تمرکز کنید. همچنین لینک های نامناسب خود را اصلاح کنید، لینک های بی کیفیت را با لینک های جدید جایگزین کنید و در نهایت از دریافت گواهینامه SSL اطمینان حاصل کنید.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 24
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 7
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 8
 • بازدید ماه : 198
 • بازدید سال : 270
 • بازدید کلی : 599
 • کدهای اختصاصی