کسب درآمد و فروشگاه اینترنتی الگوریتم های گوگل چه میزان در نتایج جستجوی ما تاثیر دارد ؟
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
درآمد عالی با فروش فایل
ایجاد اپلیکیشن اندروید
تبلیغات بنری و متنی
loading...
YourAds Here YourAds Here

سئو وبسایت رایگان

بازدید : 29
سه شنبه 19 مهر 1401 زمان : 14:51

حتی اگر اطلاعات مستر سئو کمی در مورد دنیای دیجیتال مارکتینگ داشته باشید و دانش کوتاهی در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت داشته باشید، باید بدانید که هر روز هر کسی سعی می کند سایت خود را در بین سایر موارد به اصطلاح رتبه بندی کند. سایت های موجود در فهرست گوگل بهبود یافته اند. . بهینه سازی در این زمینه به معنای دید سریعتر و حضور موتور جستجوی قدرتمند گوگل در صفحات برتر است.
اما ممکن است این سوال وجود داشته باشد که گوگل چگونه و به چه روشی ارزش یک وب سایت را که در صفحات اول ظاهر می شود را تعیین و رتبه بندی می کند. به طور خلاصه، بخش اصلی و امتیازی در این مسابقه رعایت قوانین و نکاتی است که گوگل در الگوریتم تصمیم می گیرد.
برای آشنایی با الگوریتم های گوگل و اینکه به طور کلی چه هستند و هدف از معرفی آن ها چیست، با تعریف کلمه الگوریتم شروع می کنیم.
الگوریتم چیست؟
ساده ترین راه برای درک مفهوم الگوریتم این است که آن را به عنوان فهرستی از دستورالعمل ها برای انجام درست کاری در نظر بگیرید.
الگوریتم‌ها فهرست کاملی از تکنیک‌ها هستند که به ما کمک می‌کنند مشکلات و وظایف بزرگی را که پیش روی خود داریم حل کنیم. الگوریتم ها در همه جنبه های زندگی ما هستند و از ساده ترین کارها مانند آشپزی از کتاب دستور پخت غذا گرفته تا تعمیر یک دستگاه الکترونیکی یا ماشین، همیشه راهنمایی وجود دارد که به ما می آموزد که آن را به خوبی انجام دهیم.
اما در دنیای برنامه نویسی، الگوریتم ها بسیار رنگارنگ هستند و برای توسعه نرم افزار و ایجاد محصولات کامپیوتری به آنها نیاز داریم. از برنامه نویسی به زبان های مختلف از جمله پایتون گرفته تا نرم افزارهای مدرن که با استفاده از زبان های مختلف و فناوری های مختلف پیاده سازی می شوند، همه چیز را می توان بر اساس الگوریتم های خاص و از پیش تعریف شده انجام داد.
در واقع یک الگوریتم مانند یک روش حل مسئله است که یک مسئله بزرگ را به بخش های کوچکتر زیادی تقسیم می کند و با تقسیم وظایف و مسائل مختلف به بخش های کوچکتر، راه حل را ساده می کند.
در دنیای امروز و شبکه های اینترنتی به دلیل پیچیدگی های زیاد و نیاز به راهنمایی یکپارچه برای رسیدن به اهداف و انجام صحیح کارها، نیازمند الگوریتم هایی هستیم. الگوریتم ها را می توان به وفور در تمام قسمت های اینترنت یافت. از الگوریتم های اعلام شده برای خرید و فروش سهام در بورس تا الگوریتم های خودروهای برقی تسلا. در واقع، به تدریج که ابزارها و تجهیزات اطرافمان هوشمندتر می شوند، بیش از هر زمان دیگری به الگوریتم ها و روش هایی برای نصب و استفاده از ابزارهای مرتبط با هوش مصنوعی نیاز داریم.
الگوریتم های گوگل چیست؟
در همین حال، کلمه یا عبارتی را که بیش از هر چیز دیگری در ذهن شما می ماند را در گوگل جستجو کنید. به خاطر داشته باشید که گوگل ممکن است صدها یا هزاران وب سایت و نتایج مرتبط با عبارت یا عبارت جستجوی شما را نمایش دهد. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که گوگل چگونه می تواند اهمیت این وب سایت ها را به شما نشان دهد. اینجاست که ما و گوگل به یک الگوریتم نیاز داریم.
در واقع گوگل این کار را طبق الگوریتم ها و دستورالعمل های خودش انجام می دهد. بنابراین الگوریتم گوگل همیشه نتایج جستجو را به روشی منحصر به فرد نمایش می دهد. اما بخش اسرارآمیز و جذاب این الگوریتم ها این است که گوگل اطلاعات دقیقی را در رسانه ها ارائه یا ارائه نمی کند.
شرکت گوگل الگوریتم‌ها را فاش نمی‌کند و ممکن است در اینجا از خود بپرسید، پس چگونه باید از چیزی که وجود ندارد بدانیم؟
اگرچه جزئیات الگوریتم گوگل منتشر نشده است، اما کارشناسان مختلفی وجود دارند که با تجزیه و تحلیل اظهارات اخیر این شرکت و مطالعات زیادی که در مورد تغییرات رفتار موتورهای جستجو انجام شده است، به قوانینی دست یافته اند. که به احتمال زیاد توسط الگوریتم گوگل تشخیص داده نمی شود.
الگوریتم گوگل چقدر بر نتایج جستجوی ما تأثیر می گذارد؟
گوگل با سهم حداقل 80 درصدی از جستجوهای جهانی در صدر فهرست محبوب ترین موتورهای جستجوی جهان قرار گرفت و در تسلط بی چون و چرای آن تردیدی وجود ندارد. این مسئولیت سنگین، شرکت هایی با این اندازه را مجبور به ایجاد و استفاده از الگوریتم های منحصر به فرد کرده است که هر کدام به طور مستقیم و غیرمستقیم بر ظاهر جستجوها تأثیر می گذارد.
گوگل متوجه می شود که دقت اطلاعاتی که به کاربران نمایش می دهد برای تجربه کاربر بسیار مهم است و می داند که کاربران انتظار دارند دقیق ترین و مفیدترین نتایج را نشان دهد. بنابراین، وقتی از کسی سوال می‌پرسیم که جوابش را نمی‌داند، احتمالاً به شما می‌گوید: «گوگل» یا «گوگل آن»!
گوگل به طور منظم الگوریتم های خود را به روز می کند و بهبود می بخشد. این به‌روزرسانی‌ها شامل بهبودها و افزوده‌های ویژگی‌های جدیدی است که برای کاربرانی که با استفاده از تلفن‌های هوشمند، تبلت یا رایانه‌های رومیزی مرور می‌کنند، مفید خواهد بود. یکی از دلایل اصلی محبوبیت زیاد گوگل در این زمینه تلاش زیادی است که این شرکت در زمینه بهینه سازی موتور جستجو و ارائه جالب ترین و بهتر پاسخ ها به کاربران خود انجام داده است.
الگوریتم های گوگل به عنوان دستورالعمل های بسیار پیچیده به بهترین شکل با بازاریابی داده سروکار دارند و در کسری از ثانیه بهترین نتایج را به کاربر نشان می دهند. اگر می‌خواهید رتبه بهتری نسبت به دیگران پیدا کنید، باید اطلاعات کلی را از الگوریتم رمزگشایی شده از مکالمات گوگل افزایش دهید.
اگر به الگوریتم هایی که پیدا می کنید توجه نکنید و اگر چارچوبی را که آنها باید دنبال کنند رعایت نکنید، توسط گوگل جریمه خواهید شد. این جریمه می تواند برای متخصصان سئو گران باشد و باعث کاهش رتبه سایت یا رفتن به صفحات جستجوی پایین تر شود. شرکت طراحی سایت دارکوب دارای تیمی متشکل از متخصصین بسیار مجرب در زمینه طراحی وب سایت، بهینه سازی وب سایت و سئو سایت می باشد که رتبه شما را در زمینه بازاریابی اینترنتی به بهترین نحو ارتقا می دهد.
نکته مهمی که برای متخصصان دیجیتال مارکتینگ و افرادی که مسئولیت نگهداری وب سایت را بر عهده دارند، بدانند این است که کلمات کلیدی عنصر اصلی و مهم ترین بخش اثربخشی الگوریتم های گوگل هستند. موتور جستجوی گوگل همیشه ابتدا کلمات کلیدی صفحات را جستجو می کند. استفاده از کلمات کلیدی در عنوان صفحه، استفاده از کلمات کلیدی در سرفصل ها و توزیع کلمات کلیدی در قسمت های مختلف محتوا توجه گوگل را به خود جلب می کند.
البته نباید فراموش کنیم که تقریبا 10 سال از ترفند پر کردن صفحه با کلمات کلیدی می گذرد و انجام این ترفند چیزی جز منفی برای سایت شما نخواهد داشت.
این شروع استفاده از الگوریتم دست ساز خود گوگل است
از سال 2003 گوگل به فکر ایجاد الگوریتم ها و دستورالعمل های جستجو افتاد و در اواخر همان سال شروع به استفاده از آنها کرد. این الگوریتم ها که از ابتدا بر اساس کلمات کلیدی ساخته شده اند، نتایج این موتور جستجو را تغییر داده اند. Vincent اولین الگوریتمی بود که توسط گوگل برای جلب اعتماد جستجوگران ایجاد شد. وینسنت روی کلمات کلیدی تمرکز کرد و هدفش نشان دادن سایت های معتبرتر بود. در زیر به معرفی و توضیح الگوریتم های گوگل به صورت موردی می پردازیم.
الگوریتم پنگوئن
الگوریتم پنگوئن برای اولین بار در سال 2012 توسط گوگل توسعه و پیاده سازی شد، پس از معرفی الگوریتم پاندا، گوگل متوجه شد که این الگوریتم به تنهایی نمی تواند جلوی مثال ها و روش هایی را بگیرد که به سئو کلاه سیاه معروف بودند.
پس از اینکه وب سایت ها به ارزش بالای محتوای با کیفیت پی بردند، برخی از افراد سعی می کنند با لینک دادن و استفاده از کلمات کلیدی غیر مرتبط با وب سایت خود، رتبه وب سایت خود را افزایش دهند و جایگاه بالاتری در گوگل کسب کنند. به همین دلیل، آنها مجبورند بک لینک های نامرتبط تولید کنند یا از کلمات کلیدی استفاده کنند که به طور مکرر بازدید می شود اما مرتبط با فعالیت های آنها نیست. در نتیجه، کاربرانی که به دنبال لپ‌تاپ هستند می‌توانند به وب‌سایت‌های مرتبط با علوم تجربی و علوم پزشکی دست پیدا کنند.
گوگل پنگوئن مدام سعی می کند محتوایی را که حاوی لینک های نامربوط و کلمات کلیدی دستکاری شده است پیدا کند و آن را از چشم کاربران حذف کند. به طور خلاصه، پنگوئن اسپم و کلمات کلیدی زیاد را دوست ندارد و بلافاصله شما را جریمه می کند.

برچسب ها مستر سئو ,
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 24
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 16
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 17
 • بازدید ماه : 207
 • بازدید سال : 279
 • بازدید کلی : 608
 • کدهای اختصاصی